KOLEKSİYONLAR
E-KATALOG
ENES HALI
KOLEKSİYONLAR
KURUMSAL
SATIŞ NOKTALARI
İLETİŞİM
BAYİ GİRİŞİ
MEDYA
BİLGİ BANKASI
E-KATALOG
STÜDYO
TR
EN

DOMOTEX TÜRKİYE

2016-05-23 / << Geri Dön

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde açılan Uluslararası Domotex Türkiye Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarında yeni koleksiyonlarını görücüye çıkaran Kaşmir Halı yurt içi ve yurt dışından gelen alıcıların birinci adresi oldu. Yoğun ilgi gören Kaşmir Halı standı fuarın ilk gününden itibaren dolup taştı.

Açılışı Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkan Vekil Osman Toprak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ve çok sayıda sanayici ve iş adamı tarafından gerçekleştirilen 3. Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarında Kaşmir Halı standını ziyaret eden protokol üyeleri sektöre damgasını vuran bir marka olan Kaşmir Halı’nın yeni koleksiyonlarını beğendiler.

FUARA ÖZEL YENİ KOLEKSİYONLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Fuarla ilgili genel bir değerlendirme yapan Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Topçuoğlu klasik koleksiyonlar yanında fuar için özel tasarlanan sekiz ayrı koleksiyonla katıldıkları fuardan memnun olduklarını belirtti.

ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine halı ihracatı gerçekleştiren Kaşmir Halı bu ülkelere Anadolu’nun binlerce yıllık kültüründen günümüze gelen mistik desenleri ve tasarımları da ulaştırarak önemli bir kültür hizmetini de gerçekleştirmektedir. Bu yıl yeni koleksiyonumuzla fuara katıldı. Yurt içi ve yurt dışından gelen konukların büyük ilgisini görüyoruz. Fuar Gaziantep için önemli bir misyon üstlenmiştir. Dünyada parça halı üretiminin yüzde 57’lik kısmının Gaziantep’te yapılıyor olması böyle bir fuarında gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Fuara katılan bütün firmaların yeniliklerini sergilemesi Gaziantep’te sektörümüzün AR-GE VE İnovasyona verdiği öneminde en büyük göstergesidir” diye konuştu.
Fuarın ilk gününde yoğun ilgi gören Kaşmir Halı standının fuar süresince konuklarını ağırlayacağı da açıklandı.