KOLEKSİYONLAR
E-KATALOG
ENES HALI
KOLEKSİYONLAR
KURUMSAL
SATIŞ NOKTALARI
İLETİŞİM
BAYİ GİRİŞİ
MEDYA
BİLGİ BANKASI
E-KATALOG
STÜDYO
TR
EN

KAŞMİR HALI ALMANYA`DA

2016-01-05 / << Geri Dön

16 Ocak 2016 tarihinde Almanya`nın Hannover Kentinde açılan Domotex Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına katılarak fuarda incelemeler yapan Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu halı sektörünü buluşturan böyle büyük ve önemli bir fuarda Gaziantep`ten 60 ayrı halı markasının fuarda yer almasının önemli olduğuna dikkat çekerek "Her yıl Almanya`da gerçekleştirilen ve halı sektörünün merakla beklediği alanındaki en büyük ve en prestijli fuarı olan Domotex Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına Türkiye`den yüzün üzerinde firma katılırken Gaziantep`ten 60 civarında firmanın katılması önemlidir. Önceki dönemlerde temsilci veya gözlemci olarak katıldığımız bu fuarlara bu gün üretici sıfatıyla katılıyoruz ve dünya markaları Gaziantep`ten gelecek üreticilerin ürünlerini ve yeni koleksiyonlarını görmek için adeta sabırsızlanıyor. Bu Gaziantep için ve ülkemiz için gurur kaynağıdır. Uluslararası sektörel fuarlar AR-GE ve İnovasyon anlamında dünya genelindeki üreticilerin geldiği noktanın görülmesi yanında kendi ürettiğiniz ürünlerin uluslararası pazarlarda alıcı bulması açısından da büyük önem taşımaktadır. Gaziantep dünyada parça halı üretiminin %57`lik kısmı gerçekleştiriyor. Bugün Almanya`da ki bu önemli fuara katılan bütün firmaların yeniliklerini sergilemesi Gaziantep`te sektörümüzün AR-GE VE İnovasyona verdiği öneminde en büyük göstergesi olup üretimin dünya pazarlarında alıcı bulması açısından da dikkate değerdir." dedi.

180 ÜRETİCİ VAR

Gaziantep`te 180 üretici firmanın bulunduğuna da dikkat çeken Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu yıllık üretimin kapasitesinin 300 milyon metrekareyi bulduğuna dikkat çekerek "Halı sektörü Gaziantep sanayisi içerisinde büyük önem taşıyan ve Türkiye ekonomisine de önemli katkılar sağlayan bir sektör. 1 milyar 628 milyon dolarlık büyük bir ihracatın yapıldığı sektörde on binlerce insan istihdam ediliyor ve geçimini sağlıyor. Bu dev sektörün gelişmesi ve dünya standartlarında trendleri belirleyen bir konuma gelmesi elbette önemli. Gerek üreticilerimiz gerekse ihracatçılarımızın dünya pazarlarında aktif rol alarak dünya fiyatlarını da belirleyici olmaya başlaması bu sektörün geleceği açısından da çok önemli. Bugün Almanya`da dünyanın önde gelen markaları ve üretici firmaları sektörün geldiği noktayı gözler önüne sererken halıda uygulanan AR-GE ve İnovasyonun bütün özelliklerini göstermektedir. Elbette fuara katılan üreticilerimizin dünya piyasalarındaki rakiplerini tanıması açısından da bu fuar önemli. " dedi.

GSO DOMOTEX`TE GAZİANTEPLİ HALICILARLA ALICILARI BULUŞTURDU

Dünya halı sektörünü bir araya getirmeyi başaran Domotex Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına Gaziantep Sanayi Odasının da bir stant açtığını sözlerine ekleyen GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu "Gaziantep Sanayi Odası tarafından fuar süresince bir stant açıldı. Bu stantta Gaziantepli halıcılarımızla fuara dünyanın değişik ülkelerinden gelen alıcıların rahat bir ortamda iş görüşmelerini yapmalar sağlandı." dedi.